FİZİK TEDAVİ FİYATLARI

16 Eylül

2012
125x125 200x90

120x600

Fizik tedavi uygulamaları mutlaka doktor muayenesi sonucu konulan teşhis sonrasında yine doktorun denetiminde gerçekleşmelidir. İyileşme oranı düşünüldünde fiyatları oldukça makuldur. Her tanı için farklı fizik tedavi yöntemleri gerekir ve teşhis doğru konulmazsa bu uygulamalar hastaya yarar değil zarar verecektir. Aynı bölgede hareket kısıtlanmasına veya ağrıya sebep olan pek çok faktör olabilir. Hastanın rahatsızlığının acele edilmeden doğru teşhis edilmesi iyileşmesi için gerekli olan en önemli şeydir. Aksi takdirde hastanın şikayeti daha da artacak ve fizik tedaviye olan güveni de ortadan kalkacaktır. Fizik tedavi uygulamaları doğru kullanıldığında gayet etkilidir ve çok iyi sonuçlar alınmaktadır.
Fizik tedavi fiyatları şehirden şehire, bölgeden bölgeye ve hastalığa göre uygulanacak yönteme göre değişmektedir. Dikkat edilmesi gereken, fizik tedavi uygulamalarının bu işin eğitimini almış uzman fizyoterapistlerce yapılmasıdır. Fizyoterapist uzmanının denetiminde tedavi süresince hastaya çeşitli egzersizler verilebilir. Fizyoterapist hastayı tedavi süreci hakkında bilgilendirecektir ve dikkat etmesi gereken noktaları açıklayacaktır. En önemlisi hasta kendi kendine tedavi amaçlı bir şeylere karar vermemeli, mutlaka fizyoterapistinin istediği şekilde egzersizlere uymalı ve farklı yollar aramamalıdır.
21 Ocak 2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanan SGK sağlık uygulama tebliğinde yapılan değişikliğe göre fizik tedavi fiyatları “ayaktan tedavi uygulaması” kapsamında faturalandırılacak. Ayrıca faturalandırma işlemi için sağlık raporu istenecek. 1 yıl içinde 30 seans, 2 bölge için 60 seans kurum tarafından karşılanacak. Önceki yıllarda mevcut olan yılda bir kez ödeme şartı da kaldırıldı. Fizik tedavi fiyatları SGK tarafından karşılandığı yatarak uygulamalar bir yıl içinde 60 seanstan fazla olamayacak. Ekstrakorporeal şok dalgası tedavisi için de pek çok değişiklik içeren tebliğ, robotik rehabilitasyon uygulamasına dair de değişiklikleri kapsıyor.

Gelen Aramalar:fizik tedavi seans ücretleri,romatem muayene ücreti,romatem fizik tedavi ücretleri,romatem şikayet,romatem fiyatları,fizik tedavi ucreti,romatem fiyat,romatem,romatem sgk,romatem tedavi ücreti

Yorumlar

Birkan2096 - 17 Eylül 2012

Devlet tarafından karşılanıyordu sanırım fizik tedavi ve rehabilitasyonlar.

Yorum Yapın !