125x125 200x90

120x600

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ve imkânların artması bazı ameliyatları daha da kolaylaştırmıştır. Kolaylaşan bu tedavilerden biride burundaki kemiğin alınması ve düzeltilmesi işlemidir.

Burundaki kemik tıp dilindeki adıyla rinoplasi, burun kemiği alma ameliyatında kişinin nefes düzeni gibi fonksiyonlarında herhangi bir farklılık getirmeden yapılmakta olan değişim ameliyatıdır.  Günümüz teknolojisiyle artık daha hızlı ve pratik şekilde yapılan bu ameliyat hastanın hiçbir fonksiyonuna zarar vermeden yani nefes alış verişini engellemeyerek yapılan ameliyattır. Böylece hastanın burnu estetik açıdan daha iyi görünecektir. Burun üzerin de yer almakta olan dört farklı yapı ve bölge bulunmaktadır. Birincisi burunun temelinde bulunan kemik doku ikicisi uç kısımda bulunan kıkırdak yapı üçüncüsü ve dördüncüsü de dış bölümde rol oynayan cilt ve iç örtüyü oluşturan mukoza yapıdır. Burundaki yapısal bozukluklar sonucunda bazen sadece bir bölge ile bazen de tüm bölgelerle çalışma yapılması gerekmektedir. Burundaki kemik nefes alma vb. sorunlarla ameliyat gerektiriyorsa iç kısımla ilgilenilmektedir. Görsel bozukluklarda da ise iç ve dış dokuya müdahale edilmektedir. Burunda oluşan kemiğin alınması doktorun çalıştığı kuruluşa göre değişmektedir. 2.000 TL ile 10.000 TL arasında olan bu fiyatlar değişim göstermektedir.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle burundaki kemiğin alınması kolaylaşmıştır. Rahat nefes alamamaktan şikâyetçi insanlar alanında uzman doktorlarla görüşmeli ve ona göre bir ameliyat olmalıdırlar.

Gelen Aramalar:burun kemiği aldırma,burnunda kemik alınması,burun kemiği aldirmanin zararı,burun kemiği aldırmanın zararları,bUrundaki kemigin zararı

Yorumlar

Yorum Yapın !